Telátko popleta + vydra Alžběta

Akce
titul telatka&vydra
439 Kč –25 %

Zvýhodněný set dvou knížek.

439 Kč –25 % 329 Kč
Skladem

Souborné vydání příběhů z knížek TELÁTKO POPLETA TO MYSLÍ DOBŘE a TELÁTKO POPLETA RÁDO POMÁHÁ, ve kterých telátko chrání přírodu. A jako do všeho, jde do toho telátko s chutí a naplno.

plus

17 příběhů vydry Alžběty, která putuje napříč jihočeským krajem. Roztomilým vyprávěním vydra s dalšími zvířátky ochraňuje přírodu a čistí ji od odpadků. Nejde o suché poučování, ale nenápadně a hravě se děti (ale i dospělí) naučí třídit odpady.

Autoři
text Telátko popleta: Petr Hudský
text: vydra Alžběta: Zdeněk Šmaus
ilustrace (obě knížky): Zdeňka Študlatová

 

Ukázka Telátko popleta - poříběh Lesní školka

Jednou řekl pan učitel vůl třídě, kam chodilo telátko: „Telátka, zítra se vydáme do lesní školky, abychom pomohli hajnému panu muflonovi.“

„A jaká v té školce budou mláďata?“ zdvihlo pravou přední telátko. „Selátka? Nebo jelínci?“

„Telátko, v lesní školce nejsou mláďata,“ vysvětlil telátku pan učitel.

„Ale náš kamarád, koloušek Oloušek, chodí do školky,“ namítlo telátko.

„Veverka Věrka taky,“ přihlásila se jalovička Hanička.

„To je pravda. I šneček Mireček,“ přidal se býček Jiříček.

„A tchořík Bořík! A komárek Marek! A netopýrek Mojmírek! A chocholoušek Bohoušek!“ volali ostatní.

Pan učitel se chvíli díval z okna. Když bylo ticho, vstal a řekl: „Ano, vaši kamarádi z lesa chodí do školky, ale my půjdeme do lesní školky, kde rostou stromky a pomůžeme je panu hajnému sázet.“

 

Ukázky z knihy vydra Alžběta - příběh Chytrá učebnice

V Prachaticích, uprostřed Šumavy, kam s nimi autobus dofuněl ještě tentýž večer a přistál u hotelu, kde všichni přespí, naše vydra Alžběta neodolala a odběhla se vyráchat v místním potoku, který se jmenuje Živný. Skutečně je tak skotačivý, že si to jméno zaslouží. A potom se už v kotlině pod horou Libín prošla po náměstí a vylezla na Skalku, odkud se rozhlédla jako z rozhledny. 

Potichu se doštrachala do hotelu, otevřela dveře svého pokoje, ale při vší opatrnosti stejně klika cvakla, jenže naštěstí nikoho už neprobudila. Každý toho měl za celý den až po krk. Někdo dokonce maličko chrápal, tak zamlaskala a bylo ticho. 

Že ovšem dostala po všem tom plahočení notný hlad, to snad ani nemusíme podotýkat. Proto se ještě vypravila šmejdit. V kuchyni objevila tu skříň, která se jmenuje lednice, jak věděla z předešlé přednášky. A tak alespoň něco slupla a v mikrovlnce si ohřála mléko. To by stačilo, řekla si, ať kuchaři ráno nepoznají, že tady řádil nějaký hladovec.

Kód Kód: K003
Kategorie: Telátko
Hmotnost: 0.652 kg
? Formát (každá kniha): 170 x 245 mm (B5)
? Počet stran telátko: 80
? Počet stran vydra: 56
? Vazba: pevná
Zpět do obchodu