Putování vydry Alžběty

Akce
titul vydra 2023 shop
199 Kč –20 %

Putování vydry Alžběty napříč jihočeským krajem

199 Kč –20 % 159 Kč
Skladem

17 příběhů vydry Alžběty, která putuje napříč jihočeským krajem. Roztomilým vyprávěním vydra s dalšími zvířátky ochraňuje přírodu a čistí ji od odpadků. Nejde o suché poučování, ale nenápadně a hravě se děti (ale i dospělí) naučí třídit odpady.

Autoři
text: vydra Alžběta: Zdeněk Šmaus
ilustrace: Zdeňka Študlatová

 

Ukázky z knihy vydra - příběh Chytrá učebnice

V Prachaticích, uprostřed Šumavy, kam s nimi autobus dofuněl ještě tentýž večer a přistál u hotelu, kde všichni přespí, naše vydra Alžběta neodolala a odběhla se vyráchat v místním potoku, který se jmenuje Živný. Skutečně je tak skotačivý, že si to jméno zaslouží. A potom se už v kotlině pod horou Libín prošla po náměstí a vylezla na Skalku, odkud se rozhlédla jako z rozhledny. 

Potichu se doštrachala do hotelu, otevřela dveře svého pokoje, ale při vší opatrnosti stejně klika cvakla, jenže naštěstí nikoho už neprobudila. Každý toho měl za celý den až po krk. Někdo dokonce maličko chrápal, tak zamlaskala a bylo ticho. 

Že ovšem dostala po všem tom plahočení notný hlad, to snad ani nemusíme podotýkat. Proto se ještě vypravila šmejdit. V kuchyni objevila tu skříň, která se jmenuje lednice, jak věděla z předešlé přednášky. A tak alespoň něco slupla a v mikrovlnce si ohřála mléko. To by stačilo, řekla si, ať kuchaři ráno nepoznají, že tady řádil nějaký hladovec.

Kód Kód: K002
Kategorie: Telátko
Hmotnost: 0.309 kg
? Formát: 170 x 245 mm (B5)
? Počet stran: 56
? Vazba: pevná
Zpět do obchodu